Ilość wyświetleń: 46141

W domu: 8 pomysłów na udane zabawy nie tylko podczas urodzin dla dzieci i kinderbalu

 

kinderbal urodziny dziecka sala zabawyUrodziny dziecka lub kinderbal w domu nie muszą oznaczać rezygnacji z dobrej zabawy i siedzenia przy stole. Nie musisz również wynajmować sali zabaw z atrakcjami za duże pieniądze, aby wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Przygotuj kilka drobiazgów, zaplanuj zabawy, a każde przyjęcie w domu dla dzieci może się zmienić w maraton zabaw, w których również dorośli mogą uczestniczyć. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, a towarzystwo nigdy już nie będzie się nudzić.

 

 

Copyright (c) 123RF Stock Photos

 


1. Bicie w garnek
Wesoła zabawa z małymi nagrodami, do której potrzebujesz niewielkich skarbów (np. małe słodkości, jak żelki czy czekoladki), garnka, dużej chochli i szala do zawiązywania oczu. Wśród gości należy wybrać ochotnika, któremu zakryjcie szalikiem oczy, a do ręki dajcie chochlę. Pozostali uczestnicy cichutko stawiają w dowolnym miejscu na podłodze garnek do góry dnem, a pod nim ukrywają skarb. Teraz zawodnik, który jest na czworaka, ostukuje podłogę w poszukiwaniu garnka i ukrytego pod nim skarbu. Pozostali uczestnicy mogą pomagać lub utrudniać zadanie, podpowiadając mu “ciepło”, “zimno”, jeżeli zbliża się lub oddala od garnka. Energicznym “gorąco” informujemy zawodnika, jeżeli znajdzie odwrócone naczynie. Może on wtedy zdjąć szal z oczu i wyjąć spod garnka swoją nagrodę.

 

2. Memory ze słodkościami
Kolejna zabawa, do której potrzebujemy różnych drobnych słodyczy, zawsze dwóch sztuk z każdego rodzaju. Można również wykorzystać zdrowe przekąski, tj. chrupki kukurydziane, plasterki banana lub marchewki, albo inne pyszne kawałki owoców. Do tej zabawy potrzebujesz również kilkanaście papierowych kubeczków, które ustawiamy na stole do góry dnem. Pod każdy kubeczek należy włożyć po jednej słodkości. Kiedy goście się już zbiorą, ustalcie kolejność, w jakiej będziecie podnosić dwa dowolne kubeczki i sprawdzać, co się pod nimi kryje. Inni uczestnicy również obserwują i zapamiętują, co się pod danym kubeczkiem mieści, jak w zwykłej grze memory. Kto odkryje kubeczki z tą samą zawartością otrzymuje dodatkową kolejkę, ale również może z przyjemnością spałaszować odkryte słodkości.

 

3. Piankowe zwierzątka
Do tej wesołej i smacznej zabawy dla wszystkich trzeba przygotować dużo wykałaczek o różnej długości oraz miskę z różnego rodzaju słodkimi, kolorowymi piankami. Wbijając wykałaczki w pianki tworzymy z nich różne zwierzątka i potwory, które goście mogą zabrać po przyjęciu do domu lub poprostu zjeść.

 

4. Kostiumowe party

Dla małych miłośniczek i miłośników mody ta zabawa będzie świetną okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Przed przyjęciem należy wyszukać i przygotować wiele różnych części garderoby, tj. szaliki, kapelusze, okulary, spodnie, skarpetki, koszule, płaszcze, rękawiczki, itp. Wszystkie rzeczy należy ułożyć w jednym miejscu na podłodze oraz nastawić płytę z jakąś piosenką. W czasie trwania tej piosenki wszyscy muszą się szybko ubrać w przygotowane części garderoby tak, aby założyć ich jak najwięcej. Kiedy piosenka ucichnie, przerywamy ubieranie i możemy zabrać się za podziwianie modeli lub zrobić sesję zdjęciową. Wygrywa ten uczestnik, który wygląda najśmieszniej lub ubrał na siebie najwięcej części garderoby.

 

5. Balonowy król
Kolejna zabawa, w której możemy wykorzystać ubranie i balony. Każdy uczestnik otrzymuje napompowany balon i 2 części garderoby, np. płaszcz i spodnie od piżamy. Na sygnał wszyscy podrzucają swoje balony i tak nimi odbijaja, żeby nie spadły na podłogę i przez cały czas trwania zabawy znajdowały się w powietrzu. Jednocześnie gracze muszą przy tej czynności założyć na siebie spodnie i płaszcz. Uczestnik, który nie upuścił balonu i najszybciej będzie ubrany wygrywa i zostaje mianowany balonowym królem.

 

6. Zapałkowe nosy
Do tej zabawy potrzebujecie jedynie pustego pudełka po zapałkach, a dokładnie tylko części zasywającej pudełko. Uczestnicy ustawiają się w kółku, a pierwszy zawodnik zakłada sobie na nos tekturową pokrywkę, tak aby się na nim utrzymała i nie spadła na podłogę. Bez udziału rąk należy przekazywać pudełko pomiędzy graczami, z noska na nos. Jeśli pudełko spadnie, osoba, której się to przydarzy, odpada z zabawy.

 

7. Mumia
Ciekawa zabawa, do której potrzebne jest kilka rolek papieru toaletowego i dwóch zespołów. W obrębie jednej drużyny należy wybrać osobę - mumię, pozostali uczestnicy to owijacze. Na sygnał obie drużyny starają się jak najszybciej owinąć mumię rolką papieru toaletowego, tak aby spod papieru nie było jej widać. W tym czasie mumia stoi cicho. Zwycięża drużyna, która pierwsza zaprezentuje kompletnie owiniętą mumię.

 

8. Prezenty dla wszystkich
Do tej zabawy na pożegnanie dla wszystkich zaproszonych gości potrzebujesz kilku drobnych prezentów i tyle samo długich sznurków. Do każdego upominku należy przywiązać sznurek i schować je w różnych częściach domu lub pokoju. Zanim wszyscy goście zaczną opuszczać przyjęcie należy wręczyć każdemu po jednym sznurku. Teraz każdy podąża za swoim sznurkiem i szuka znajdującego się na końcu swojego prezentu. Powstaje wtedy wesołe zamieszanie.
  

Napisał:
@Magdalena
Twoja ocena: Nic Średnia ocena: 3.2 (45 votes)
Podziel się ze znajomymi: